Niezwykłe wydarzenie dla wszystkich kibiców. Już w sobotę na zmodernizowanym stadionie KS Posnania przy ul. Słowiańskiej 78 rusza International Rugby Challenge. Głównym wydarzeniem imprezy będzie mecz, w którym wicemistrzynie Polski, poznańska drużyna Black Roses Posnania zmierzy się z II wicemistrzem Niemiec, USV Poczdam. Wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Szczegóły: http://tickets.rugby7.pl

International Rugby Challenge jest cyklem imprez międzynarodowych, w których Black Roses Posnania mierzy się z topowymi zespołami z całej Europy. W pierwszym meczu z cyklu poznańska drużyna zmierzy się z czołowym zespołem ligi niemieckiej, USV Poczdam. Mecz odbędzie się w sobotę 28 września o godz. 16:30 na odnowionym stadionie KS Posnania przy ul. Słowiańskiej 78. W poznańskiej drużynie wystąpią m.in. niedawne medalistki turnieju Mistrzostw Europy w Kazaniu, Agnieszka Kowalczyk oraz Katarzyna Paszczyk. Emocji na boisku z pewnością nie zabraknie.

Mecz Black Roses Posnania z USV Poczdam rozpocznie się o godz. 16:30. Wcześniej wydarzenie rozpocznie o godz. 13:00 turniej dzieci z całej Polski. Następnie przed samym głównym eventem rozegrany zostanie mecz pokazowy w rugby 7, w którym wystąpią najlepsze polskie zawodniczki do lat 18. Po tym meczu rozpocznie się najbardziej wyczekiwany mecz wicemistrza Polski z II wicemistrzem Niemiec. Dodatkowo w przerwach między meczami na kibiców będzie czekała strefa gastronomiczna z grillem i food truckami oraz wiele atrakcji, w tym efekty specjalne zapewnione przez VIVA-System.

Zarówno mecz pokazowy drużyn do lat 18 jak i główny mecz eventu, starcie Black Roses z USV Poczdam zostanie rozegrane w nowej dla rugby olimpijskiego formule czterech kwart po 7 minut. Będzie to pierwszy mecz w tej formule rozgrywany nie tylko w Polsce, ale także w tej części Europy. Warto dodać, że drużyny Black Roses i USV Poczdam zmierzyły się już raz ze sobą. Miało to miejsce w maju tego roku przy okazji turnieju międzynarodowego rozgrywanego w Berlinie. Wówczas po zaciętym meczu wygrały poznanianki 21:19.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Poznania. Transmisja eventu w telewizji WTK Poznań i w internecie od 16:30. Wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Szczegóły: http://tickets.rugby7.pl

International Rugby Challenge
ul. Słowiańska 78, sobota, 28. września 2019
13:00 turniej dzieci z całej Polski
15:30 mecz pokazowy drużyn do lat 18
16:30 MAIN EVENT, mecz Black Roses Posnania vs USV Poczdam

Szczegóły: http://tickets.rugby7.pl