Najnowsze wieści
 1. International Rugby Challenge 2021
 2. Onet.pl Poznańska Gala Rugby
 3. Katarzyna Paszczyk – Dzień Dobry TVN
 4. Sparingi zimowe
 5. Camp szkoleniowy Black Roses

Akademia dzieci i młodzieży

Zapraszamy do naszej Akademii Młodzieżowej dla dziewcząt. Szkolimy w grupach od 7 roku życia, aż do seniorki. Naszym nadrzędnym celem jest przygotowanie dziewcząt do gry w pierwszym zespole Black Roses, a także do reprezentowania Polski na arenach międzynarodowych.

Grupy wiekowe:

 • 7-8 lat – Anna Rybacka
 • 9-10 lat – Anna Rybacka
 • 11-12 lat – Anna Rybacka
 • 12-14 lat – Tomasz Kapustka
 • 14 – 16 lat – Tomasz Kapustka/Arkadiusz Mąkina
 • 16 – 18 lat – Tomasz Kapustka/Arkadiusz Mąkina
 • I i II zespół Black Roses – Arkadiusz Mąkina/Tomasz Kapustka

Treningi odbywają się stacjonarnie w klubie KS Posnania Poznań (stadion ul. Słowiańska 78) oraz w przypadku uzbierania się odpowiedniej liczby osób w Szkole Podstawowej oraz Liceum Marcina Gortata w ramach zajęć szkolnych, łącznie z dowozem na drodze klub-szkoła.

Treningi prowadzą wykwalifikowani trenerzy, również trenerzy kadr narodowych oraz byli reprezentanci Polski.

Dla najmłodszych Róż rywalizacja odbywa się w ramach turniejów lokalnych i szkolnych. Na etapie młodziczki Róże rozgrywają Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i mogą być brane pod uwagę do Kadr Wojewódzkich Młodzików. Kolejnym etapem rozwoju młodej rugbystki jest uczestnictwo w zgrupowaniach młodzieżowych Kadr Polski do lat 16 i do lat 18, których zwieńczeniem jest powołanie na turnieje kontrolne (World Games, Turniej Nadziei Olimpijskich) oraz na Mistrzostwa Europy Juniorek. Stały i systematyczny trening oraz gra na poziomie reprezentacji Polski umożliwia zwiedzenie wielu Państw Europejskich i świata.

Najstarszy rocznik juniorki może rozgrywać swoje pierwsze mecze ligowe w I i II zespole Black Roses Posnania w II, I lub Ekstralidze. Celem klubu jest zdobywanie najwyższych trofeów ligowych oraz w turniejach międzynarodowych. Staramy się wychować jak najwięcej reprezentantek kraju (na rok 2017 było ich już 17). Każda z reprezentantek otrzymuje niesamowitą szansę zwiedzenia świata oraz zdobywania najwyższych trofeów podczas Mistrzostw Europy, World Series, Pucharu Świata w Rugby 7 oraz w Igrzyskach Olimpijskich. Reprezentacje seniorskie sprawdzają się również w wielu turniejach międzynarodowych.