Najnowsze wieści
  1. International Rugby Challenge 2021
  2. Onet.pl Poznańska Gala Rugby
  3. Katarzyna Paszczyk – Dzień Dobry TVN
  4. Sparingi zimowe
  5. Camp szkoleniowy Black Roses

Klub

Historia

Klub Sportowy “Posnania” został założony w maju 1907 roku przez grupę polskiej młodzieży wywodzącej się ze środowisk rzemieślniczych i kupieckich miasta Poznania. Pierwszym prezesem był dwudziestoletni Stanisław Pilaczyński, a jednym z najbardziej aktywnych inicjatorów powstania Klubu był Piotr Pacierzyński. W roku 1912 Klub zmienił nazwę na „Posnania” i przyjął biało-czerwone barwy, a znaczek klubowy nawiązywał do herbu miasta Poznania.

W 1913 roku z inicjatywy działaczy Klubu założono Związek Polskich Towarzystw Sportowych, w skład którego obok “POSNANII” wchodziły kluby “WARTA” i “OSTROVIA”. Po II wojnie światowej, już od 24 maja 1945 roku, wznowiono działalność Klubu. Niestety brak własnych obiektów nie pozwolił na rozwinięcie działalności i po reorganizacji sportu w 1949 roku nastąpił upadek znaczenia „Posnanii” na sportowej mapie Polski. Powołanie Zrzeszenia Sportowego Spółdzielczości Pracy “START” dało kolejną szansę na rozwijanie działalności. 9 maja 1957 roku zgromadzenie członków koła „Start” jednomyślnie uchwaliło przejęcie tradycji „Posnanii” i nazwy Spółdzielczo – Rzemieślniczy KS Start – Posnania.

Był to punkt zwrotny w historii Klubu. W latach 60 – 70 wybudowano na Winogradach – nowej wówczas dzielnicy Poznania stadion z halą i basenem pływackim. Nad Wartą powstała przystań z warsztatami, basenami treningowymi dla kajakarzy i wioślarzy. Nad jeziorem Kierskim zbudowano okazałą przystań żeglarską wraz z hotelem i zapleczem gastronomicznym. Nowa baza oraz ustabilizowana sytuacja finansowa sprawiły, że o KS „POSNANIA” coraz głośniej było na sportowych arenach nie tylko krajowych. Najwięcej sławy przynoszą Klubowi przedstawiciele sportów wodnych i gier zespołowych.

Obiekty

Nasze rugbystki korzystają z szeregu obiektów klubu przy ul. Słowiańskiej oraz w całym mieście.

Stadion i pełnowymiarowe boisko treningowe przy ul. Słowiańskiej

Hala sportowa i basen przy ul. Słowiańskiej

Maty Klubu Sportowego Sobieski

Przystań i klub fitness Posnania

Siłownia klubowa Atlantis Fitness przy ul. Słowiańskiej

Treningi na terenie wokół Jeziora Maltańskiego