Zapowiadana konferencja odbyła się bez zarzutów. Bardzo dziękujemy za przybycie wszystkim Redakcjom i Dziennikarzom oraz zaproszonym Gościom. Każdy z dziennikarzy otrzymał pełne informacje prasowe pozwalające rozeznać się w przeszłym, obecnym oraz prognozowanym stanie rugby 7 w Poznaniu, Polsce i pozycji Polski w Europie. Zaprezentowane zostały nowe koszulki Pit Bull West Coast, które będą towarzyszyć nam w co najmniej 3 kolejnych sezonach. Konferencję uświetniły pokazy laserowe oraz prezentacje multimedialne. Byłoby to niemożliwe, gdyby nie wsparcie Centrum Rozrywki Gravitacja, a także Meliński Minuth, Multikino, Rehasport Clinic, Poznańskiej Wytwórni Filmowej i 2k4k, a przede wszystkim Miasta Poznań. Przy stole konferencyjnym zasiadali: Ireneusz Pracharczyk – Członek Zarządu KS Posnania, Maciej Młodzik – Przedstawiciel Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania, Dominik Machlik – trener zespołu męskiego, Daniel Gdula – kapitan zespołu, Agnieszka Kowalczyk – kapitan Black Roses, Natalia Furman – kapitan Reprezentacji Polski do Lat 18, Maciej Flaczyński – Pit Bull West Coast oraz Arkadiusz Mąkina – trener zespołu żeńskiego.

Za sportowy-poznan.pl:

W dniu 22 marca o godz. 13:00  przed rozpoczęciem sezonu Rugby odbyła się konferencja na której kapitanowie zespołu żeńskiegoi męskiego przedstawili cele zespołów oraz pokazano nowe stroje. POSNANIA RUGBY CLUB  obecnie jest Mistrzem Polski największym rywalem zespołu męskiego jest RC Lechia Gdańsk .BLACK  ROSES  POZNANIA Women’ s Rugby obecnie są Vice Mistrz Polski największym rywalem są Biało Zielone Gdańsk

Kapitanami zespołów są Agnieszka Kowalczyk i Daniel Gdula .

Daniel Gdula to czołowy reprezentant kraju w kadrze siódemkowej  i piętnastkowej . Do najwyższego poziomu sportowego dochodził wieloletnią ciężką pracą .

Black Roses Posnania  to najmłodszy wiekiem zespół w Ekstralidze Kobiet . Od trzech lat zespół przechodzi systematyczne odmłodzenie . Ponad połowa składu to rugbystki w wieku 18 lat i mniej (zawodniczka mająca 17 lat może grać już w lidze seniorek).  Jest to jedyny zespół wraz z Biało-Zielonymi Gdańsk utrzymujący się systematycznie na podium Mistrzostw Polski od 5 lat.

Zespół  seniorski  Posnaini został wzmocniony w ubiegłym sezonie o Szymona Sirockiego , jednego z najszybszych  zawodnikóww Europie i zarazem najwyżej punktującego zawodnika Mistrzostw Europy. Jest to rugbysta kluczowy dla Reprezentacji Polski.

Natalia Pamięta jest rugbystką nowego pokolenia , która już w wieku juniorskim zakwalifikowała się do reprezentacji  Polski seniorek na największe Turnieje światowe (Dubai Sevens 2017, Australia 2018, Hong Kong 2018 – Kwalifikacje do Mistrzostw Świata)

Katarzyna Paszczak to zawodniczka grająca na pozycji łącznika ataku  (5), a w obronie pełniąca funkcję libero , czyli zawodniczki broniącej w sytuacji gdy linia obrony nie zdoła zatrzymać przeciwnika . Została uznana najlepiej broniącą rubystkę w Polsce a także otrzymała tytuł Husarza dla najlepszej rugbystki kraju.

Zespół trenera Dominika Machlika wygrał w poprzednim sezonie wszystkie możliwe klasyfikacje  (Mistrzostw Polski i Pucharu Polski ) przez co KS Posnania została najbardziej utytułowanym  klubem w odmianie olimpijskiej , a wraz z sukcesami kobiet stanowi o potędze Poznania i Wielkopolski w tej odmianie rugby.

Natalia Furman , grająca na pozycji 3 w zespole  Black Roses (obecnie 17 lat) jest najmłodszą w historii zawodniczką powołaną do Kadry Polski Seniorek . W ubiegłym roku osłabionym z powodu wielu składzie , podczas Mistrzostw Europy  Juniorek  w Andorze wraz z 6 koleżankami klubowymi (z 12 osobowej Reprezentacji , aż 7 juniorek było z Poznania ) zajęła 6 miejsce . Turniej wygrały Niemki , z którymi miesiąc wcześniej podczas Turnieju Nadziei Olimpijskich  Reprezentacja Polski wygrała .Zarówno męska jak żeńska reprezentacja Polski lokują się w pierwszej 12 drużyn Europejskich. . Męski zespół zajmuje ostatnią 12 lokatę w  mistrzowskiej grupie ME . Zespół kobiet uplasował się w zeszłym sezonie na 8 miejscu klasyfikacji osiągając historyczny , najwyższy wynik dla polskiego rugby od początku jego istnienia na arenach międzynarodowych.