Już niedługo Reprezentacja Polski rozpocznie swoją coroczną podróż na turniej do Dubaju.

   Przybliżając nieco turniej, który odbędzie się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w dniach 30.11. – 2.12.2017 r. , chcielibyśmy nadmienić, że w turnieju reprezentować róże będą osiemnastoletnia Natalia Pamięta, która niedawno stanowiła podstawową środkową młodzieżowej reprezentacji Polski oraz Katarzyna Paszczyk – libero reprezentacji Polski Seniorek i z całą pewnością najbardziej zasłużona na tej pozycji zawodniczka w historii rugby kobiecego w Polsce.

Katarzyna Paszczyk – libero Reprezentacji Polski

   Pozostałymi zawodniczkami, które zasilą polskie szeregi będą: Laura Abucewicz, Karolina Jaszczyszyn, Anna Klichowska, Hanna Maliszewska, Marlena Mroczyńska, Monika Pietrzak – wszystkie reprezentujące gdański klub Biało Zielone Gdańsk. Marlena Mroczyńska jest kapitanem Biało-Zielonych, a Karolina Jaszczyszyn Reprezentacji.

   Z południa Polski (Juvenia Kraków) powołana została bardzo doświadczona stażem „kadrowym” Marta Jarecka oraz debiutantka Magda Korona. Kolejną debiutantką jest Singel Angelika z warszawskiego AZS AWF. Dodatkowo w szeregi drużyny narodowej wejdzie Marta Stachura (Legia Warszawa), która już z dużym sukcesem rozgrywała mecze w reprezentacji. Z naszych zawodniczek zabraknie bardzo mocnej Agnieszki Kowalczyk (kapitan Black Roses). Mamy nadzieję, że na kolejne turnieje wypracuje sobie silną pozycję i powrót do reprezentacji narodowej.

Mecze Polski w Rundzie Eliminacyjnej

Stadion w Dubaju zasilają tłumy kibiców

   Turniej w Dubaju podzielony jest na kilka rozgrywek. Main event stanowią mecze World Series mężczyzn i kobiet. Nasz kobiecy team, z racji iż o grę w World Series będzie walczył dopiero w kwietniowym turnieju Hong Kong Sevens, tym razemrywalizuje w turnieju Invitational, który toczyć się będzie równolegle z głównym eventem. Niemniej zmierzymy się tam z tak samo silnymi reprezentacjami i zespołami, sama gra na pewno nie będzie łatwa.

Natalia Pamięta – Turniej w Dubaju będzie jej pierwszym występem zagranicznym w seniorskiej Reprezentacji Polski

Reprezentacja w drodze do Dubaju w roku 2016

Turniej w Dubaju przyciąga najlepszych, w tym mistrzynie olimpijskie

Grę rozpoczniemy w czwartek i w zależności od wyniku rundy eliminacyjnej w piątek zostaniemy przydzieleni do odpowiednich meczy finałowych.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzin strony imprezy: https://dubairugby7s.com/, gdzie znaleźć można wiele interesujących informacji, w tym harmonogram turnieju oraz wyniki.