Rugby kobiet to sport, który z roku na rok zyskuje w Polsce na popularności. Widać to nie tylko po rosnącej liczbie fanów, którzy kibicują rugbistkom w trakcie ich zmagań, ale także po obecności zakładów wzajemnych na kobiece rugby u polskich legalnych bukmacherów. Co i gdzie dokładnie można typować? Sprawdzamy.

Na początek krajowe podwórka. Sięgającą 2003r. historię mają mistrzostwa Polski w rugby 7 kobiet – w pierwszym turnieju wzięły udział trzy drużyny: Tygrysice Sochaczew, Hool’s Girls Gdynia oraz Piranie Sopot. Kolejny turniej odbył się po przerwie w 2008r. Uczestniczyło w nim sześć zespołów. Od 2009 r. mistrzostwa przybrały formę turniejów, w których o mistrzostwie decyduje łączna punktacja. Sporymi sukcesami może się w nich pochwalić drużyna Black Roses Posnania (zobacz aktualności).

Promocje na rugby kobiet u legalnych bukmacherów

W sezonie 2019/2020 – oczywiście z powodu pandemii koronawirusa – rozegrano sześć turniejów mistrzostw Polski. Ich wyniki, jak również rezultaty poszczególnych spotkań rozgrywanych w ramach każdego turnieju, można było typować u polskich legalnych bukmacherów. Zakłady wzajemne w tym zakresie miała w ofercie m.in. firma Betfan Zakłady Bukmacherskie Online, w której dodatkowo miłośnicy rugby mogą korzystać z szeregu interesujących promocji. Jest wśród nich zarówno bonus na start 3000 zł, opcja cashout, czyli wypłata części wygranej przed zakończeniem wszystkich zdarzeń na kuponie, a także gra bez podatku, czyli promocja, w ramach której to bukmacher – zamiast gracza – opłaca 12% podatku od gier i zakładów, dzięki czemu potencjalna wygrana jest wyższa.

Od kilku lat – również po dość długiej przerwie – w naszym kraju rozgrywany jest Puchar Polski w rugby 7 kobiet. W turnieju, który odbył się w czerwcu 2016 r. wzięły udział Black Roses Posnania, a obecnymi posiadaczkami tytułu są zawodniczki Biało-Zielone Ladies Gdańsk. Oczywiście w ofercie legalnych bukmacherów znaleźć można także typy na te rozgrywki – przygotowują je cyklicznie m.in. firmy STS oraz Fortuna.

Zakłady na rugby kobiet – co jeszcze można typować?

Warto pamiętać, że operatorzy zakładów wzajemnych z licencją ministerstwa finansów nie zamykają się na zagraniczne rozgrywki rugby kobiet. Cyklicznie odbywają się m.in. mecze damskiego Pucharu Świata w rugby union czy Pucharu Świata w rugby league. Popularne „siódemki” – także w wydaniu pań – były obecne na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Złote medale wywalczyły wówczas Australijki, srebrne – Nowozelandki, a brązowe – Kanadyjki. Zakłady na wszystkie tego typu zdarzenia, zarówno przedmeczowe, jak i live, mieli w ofercie legalni bukmacherzy.

Prognozy na przyszłość są optymistyczne. Wiadomo, że w 2023 r. w Krakowie odbędą się III Igrzyska Europejskie – potwierdzono już, że jedną z dyscyplin będzie rugby 7, także kobiece. Można spodziewać się, że zakłady na mecze będą dostępne w takich licencjonowanych firmach jak LV BET, eWinner czy forBET. Dla graczy oznacza to większy wybór różnych promocji oraz możliwość obstawiania kuponów z wysokimi kursami.

Wszystkie wymienione firmy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karalny.