Kadra Narodowa Kobiet w rugby 7 od niedzieli przebywa w Hongkongu, gdzie przygotowuje się do turnieju kwalifikacyjnego World Rugby Sevens Series. Już w czwartek w walce o awans do światowej elity Polki zmierzą się w grupie C z Argentyną, Brazylią i Kazachstanem.

Turniej w Hongkongu potrwa dwa dni. Pierwszego dnia turnieju rozegrana zostanie faza grupowa, w której o awans do ćwierćfinału powalczy dwanaście drużyn w trzech grupach. Do fazy pucharowej awansują zespoły zajmujące dwa pierwsze miejsca w każdej z grup oraz dwa najlepsze zespoły z trzecich miejsc. Następnego dnia osiem najlepszych drużyn zmierzy się w fazie pucharowej o awans do elity. Zwycięzca Hong Kong Sevens zapewni sobie prawo do gry w World Rugby Sevens Series w przyszłym sezonie.

Rozgrywki w Hong Kong Sevens podopieczne trenera Janusza Urbanowicza rozpoczną w czwartek w grupie C, gdzie zmierzą się z drużynami Argentyny, Brazylii oraz Kazachstanu. Polskie zawodniczki będą miały okazję do rewanżu za zeszłoroczny mecz, gdy w grupie ich rywalkami również były Argentynki. Wówczas górą były zawodniczki z Ameryki Południowej wygrywając po zaciętym meczu z Polkami 21:5. W ubiegłym roku nasze kadrowiczki zakończyły rywalizacje w kwalifikacjach do Ligi Światowej na fazie grupowej. Wygrana Polek w turnieju w Hongkong i tym samym awans do World Series byłby z pewnością jednym z największych sukcesów polskiego rugby.

Mecze turnieju Hong Kong Sevens będą transmitowane w internecie na:
https://www.facebook.com/worldrugby7s

Hong Kong Sevens 4-5.04.2019 r.
Faza eliminacyjna – grupa C:
godz. 05:50 : Polska – Brazylia
godz. 08:02 : Polska – Argentyna
godz. 10:36 : Polska – Kazachstan