Zawodniczki Black Roses Posnanii zajęły drugie miejsce w IV Turnieju Mistrzostw Polski Kobiet w Rudzie Śląskiej. W finale po zaciętym spotkaniu poznanianki musiały uznać wyższość Biało-Zielonych Ladies Gdańsk. Turniej w Rudzie Śląskiej zakończył rudę jesienną rozgrywek ligowych kobiet w rugby 7.

Fazę grupową podopieczne trenera Arkadiusza Mąkiny zakończyły na drugim miejscu po wygranych z Juvenią Kraków 31:5 oraz gospodarzami turnieju – Diablicami Ruda Śląska 38:10. W finale Black Roses miały okazję do rewanżu na Biało-Zielonych za mecz grupowy, w którym przegrały z gdańszczankami 5:22. Wówczas jedyne przyłożenie dla poznańskiej drużyny zdobyła jej kapitan, Katarzyna Paszczyk.

Finał również dobrze rozpoczęły Biało-Zielone, które wykorzystując błędy poznanianek wyszły szybko na prowadzenie. Poznanianki schodziły na przerwę przegrywając 0:12. Po zmianie stron zawodniczki Posnanii zaczęły przeważać na boisku, ale pomimo przewagi nie udało im się zdobyć przyłożenia, które zmniejszyłoby stratę punktową do przeciwniczek. Za to po błędzie w obronie kolejne przyłożenie zdobyły rywalki ustalając wynik spotkania na 17:0 dla Biało-Zielonych Gdańsk.

Po raz kolejny w tym sezonie brązowy medal zdobyła drużyna Juvenii Kraków, która w meczu o trzecie miejsce pokonała gospodarzy turnieju, Diablice Ruda Śląska 5:0. W miejsce Diablic na wiosnę w ekstralidze zobaczymy drużynę AZS AWF Warszawa, która w meczu o awans do elity wygrała z zespołem warszawskiej Legii 10:5. Katarzyna Paszczyk będąca kapitanem poznańskiej drużyny została wyróżniona nagrodą najlepszej zawodniczki ataku. Paszczyk w czterech meczach turnieju zdobyła aż pięć przyłożeń będąc przy tym najskuteczniejszą zawodniczką swojego zespołu. Najlepszą zawodniczką turnieju została Monika Pietrzak z Biało-Zielonych Gdańsk.

Turniej w Rudzie Śląskiej zamykał rudę jesienną rozgrywek Mistrzostw Polski Kobiet w rugby 7. Kolejne cztery turnieje zostaną rozegrane na przełomie kwietnia i maja. Po czterech kolejkach Black Roses Posnania zajmuje drugą pozycję w lidze z 4 punktami straty do lidera tabeli Biało-Zielonych Ladies Gdańsk. Podium zamyka Juvenia Kraków.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. Biało-Zielone Ladies Gdańsk
2. Black Roses Posnania
3. Juvenia Kraków
4. Diablice Ruda Śląska
5. AZS AWF Warszawa
6. Legia Warszawa
7. Miedziowe Lubin
8. KS Rugby Gietrzwałd