Poznanianki zajęły drugie miejsce w III Turnieju Mistrzostw Polski Kobiet, który został rozegrany na obiekcie warszawskiego AWF-u. W finale po zaciętym meczu podopieczne trenera Arkadiusza Mąkiny musiały uznać wyższość Biało-Zielonych Ladies Gdańsk.

Fazę eliminacyjną zawodniczki Posnanii zakończyły na drugim miejscu po wygranych z Juvenią Kraków 29:5 oraz Legią Warszawa 33:0. W ostatnim spotkaniu grupowych będąc już pewnym występu w finale, trener drużyny Black Roses dał szansę gry tym zawodniczką, które na ogół dostają mniej minut gry. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Biało-Zielonych Gdańsk 52:5.

W finale po raz kolejny spotkały się drużyny z Gdańska i Poznania. Spotkanie dobrze rozpoczęły Biało-Zielone, które wykorzystując błędy poznanianek wyszły szybko na prowadzenie. Black Roses odpowiedziały natychmiast, po indywidualnej akcji piłkę na polu punktowym przyłożyła Katarzyna Paszczyk. Poznanianki schodziły na przerwę przegrywając 7:14. W drugiej połowie gdańszczanki szybko podwyższyły wynik, ale to zawodniczki Posnanii zaczęły przeważać na boisku. Pomimo przewagi, nie udało im się jednak zdobyć punktów. Dodatkowo na dwie minuty przed końcem spotkania z kontuzją pleców boisko musiała opuścić zawodniczka Black Roses Barbara Pach. Kolejne przyłożenie Biało-Zielonych pozbawiło poznanianki nadziei na odwrócenie losów spotkania. Biało-Zielone Ladies Gdańsk ostatecznie wygrały 26:7.

Po raz trzeci w tym sezonie zawodniczki Black Roses zakończyły turniej ze srebrem. Do rozstrzygnięcia meczu o trzecie miejsce pomiędzy Juvenią Kraków a Legią Warszawa potrzebna była aż dogrywka, bo po regulaminowym czasie gry był remis 12:12. W dodatkowym czasie złote przyłożenie zdobyła drużyna z Krakowa i to ona ostatecznie wygrywając 17:12, mogła cieszyć się z brązowego medalu dającego utrzymanie w ekstralidze. Awans do elity zapewniły sobie zawodniczki Diablic Ruda Śląska, które w meczu o piąte miejsce pokonały 17:12 gospodarzy turnieju AZS AWF Warszawa.