W najbliższy weekend reprezentacja Polski rozegra w Kazaniu turniej Mistrzostw Europy Kobiet w rugby 7. Planem minimum dla Polek będzie powtórzenie wyniku z pierwszego turnieju we francuskim Marcoussis, gdzie nasze zawodniczki zajęły 10. miejsce. Właśnie taki wynik zagwarantuje Polkom utrzymanie w dwunastce najlepszych drużyn Starego Kontynentu.

Rozgrywki w Grand Prix Series podopieczne trenera Janusza Urbanowicza rozpoczną w sobotę od rywalizacji w grupie C, gdzie zmierzą się z drużynami Anglii, Irlandii oraz Włoch. Dwie pierwsze drużyny należą do europejskiej czołówki – w turnieju w Marcoussis zmierzyły się one ze sobą w meczu o 3. miejsce. Dodatkowo wówczas polskie kadrowiczki w fazie grupowej musiały uznać wyższość Irlandek przegrywając wysoko 0:44. Zaś z kadrą Włoch polskie zawodniczki spotkały w finale Bowl (mecz o 9. miejsce). Górą wówczas były Włoszki wygrywając 19-5.

Chociaż dla biało-czerwonych celem minimum jest zajęcie miejsca gwarantującego utrzymanie w Grand Prix Series, to z pewnością chciałyby one powtórzyć sukces z ubiegłego roku, kiedy w turnieju w Kazaniu zajęły one 6. pozycję, ostatecznie kończąc rozgrywki Mistrzostw Europy na 8. miejscu.

Mecze Mistrzostw Europy Kobiet w rugby 7 będą transmitowane na:

https://www.rugbyeurope.eu/live-kazan-sevens-grand-prix-series-2018

Kazan 7s Grand Prix Series 01-02.09.2018

Faza eliminacyjna – grupa C:

godz. 09:44 : Irlandia – Polska

godz. 12:58 : Anglia – Polska

godz. 15:50 : Włochy – Polska