Polska reprezentacja U18 w finale Tarczy Europy pokonała Andorę 34:0 i tym samym zajęła trzynaste miejsce w VII Mistrzostwach Europy we francuskim Vichy.

Reprezentantki Polski rozpoczęły rozgrywki w eliminacjach w grupie C, gdzie rywalizowały z Belgią, Hiszpanią i Portugalią. Determinacja i wola walki polskich zawodniczek nie wystarczyły do pokonania lepszych rywalek. Polki przegrały wszystkie mecze grupowe i zajmując czwarte miejsce zakwalifikowały się do ćwierćfinałów Challenge Trophy.

W ćwierćfinale zmierzyły się z Niemkami, późniejszymi zwycięzcami Challenge Trophy. Zawodniczki prowadzone przez trenerów Łukasza Kościelniaka i Arkadiusza Mąkinę agresywnie zaczęły spotkanie próbując narzucić rywalkom swój styl gry, co poskutkowało prowadzeniem do przerwy 7-0 po przyłożeniu Beaty Juszczak. W drugiej połowie Polką zaczęło brakować sił, a kontrolę nad meczem zaczęły przejmować Niemki. Już w dwóch pierwszych minutach drugiej połowy rywalki nie tylko odrobiły straty, ale także wyszły na prowadzenie. Ostatecznie po zaciętym meczu reprezentantki Polski uległy 7-19.

Następnie w półfinale Tarczy Europy (miejsca 13.-16.) zmierzyły się z Gruzją. Reprezentantki Gruzji zdecydowanie rozpoczęły mecz zdobywając już w pierwszej minucie przyłożenie. Reprezentantki Polski szybko jednak odzyskały kontrolę nad meczem, schodząc na przerwę z prowadzeniem 15-5. Jedno z przyłożeń dla polskiej ekipy zdobyła zawodniczka Black Roses Cristina Veneri. Druga połowa była kontynuacją dominacji Polek, które ostatecznie wygrały 27-10.

W ostatnim meczu turnieju podopieczne trenerów Kościelniaka i Mąkiny podejmowały w finale Tarczy Europy (mecz o 13. miejsce) Andorę. Polki pewnie zaczęły mecz, prowadząc do przerwy 12-0. Po zmianie stron reprezentantki Polski nie zwalniały tempa ostatecznie wygrywając pewnie 34-0.

Turniej był dla polskich zawodniczek nie tylko możliwością do sprawdzenia swoich umiejętności na tle najlepszych drużyn juniorskich w Europie, ale także szansą do zdobycia cennego doświadczenia, które z pewnością zaprocentuje w późniejszym seniorskim rugby. Turniej Mistrzostw Europy wygrała Francja pokonując w finale Wielką Brytanię 22-0, zapewniając sobie tym samym miejsce na tegorocznych Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Buenos Aires.

Faza eliminacji – Grupa C:

Polska – Portugalia 0-33 (0-19)

Polska – Hiszpania 0-36 (0-19)

Polska – Belgia 0-26 (0-5)

Challenge Trophy:

Ćwierćfinał Challenge Trophy: Polska – Niemcy 7-19 (7-0)

Półfinał Shield: Polska – Gruzja 27-10 (15-5)

Finał Shield (13. miejsce): Polska – Andora 34-0 (12-0)

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Europy: 1.Francja; 2.Wielka Brytania; 3.Irlandia; 4.Włochy; 5.Rosja; 6.Holandia; 7.Hiszpania; 8.Portugalia; 9.Niemcy; 10.Belgia; 11.Łotwa; 12.Szwecja; 13.Polska; 14.Andora; 15.Gruzja; 16.Ukraina.