Natalia Pamięta, Katarzyna Paszczyk oraz Agnieszka Kowalczyk zostały powołane przez trenera Janusza Urbanowicza na turniej Super 7s w Brisbane (Australia), który odbędzie się 3. i 4.02.2018 roku. Podczas zgrupowań testowana była również Natalia Furman (juniorka), która w przyszłości ma szansę dołączyć do reprezentacji seniorskiej.

Black Roses
Polki czeka daleka podróż zwieńczona obozem z najlepszymi teamami globu i turniejem.

   Najlepsze zespoły na świecie zostaną po turnieju World Series w Sydney by rywalizować m. in. z reprezentacjami, które będą mogły już w tym roku zakwalifikować się do cyklu WS. Wśród nich jest również Polska.

   Nasze seniorki spotkają się z jedenastoma innymi reprezentacjami, wśród których znajdą się: Australia (Mistrzynie Olimpijskie z Rio), Anglia, Fidżi, Francja, Japonia, Hiszpania oraz Republika Południowej Afryki, Szwecja i Walia. Stawkę uzupełni zaplecze kadry Francji (France Development Team).

Nasz zespół narodowy zmierzy się z reprezentacjami takich potęg rugbowych jak Anglia.
Rywalizacja w Australii to tylko jeden z elementów przygotowań do ME 2018. Najistotniejsze jest zdobywanie doświadczenia w czasie tygodniowego zgrupowania z Mistrzyniami Olimpijskimi.

Sam turniej rozgrywany będzie na  Sci-Fleet Stadium w dzielnicy Toowong (na przedmieściach Brisbane).

Obiekty Toowong, Brisbane.

Za PZ Rugby:

Konsultacje Gdańsk oraz powołania na Super 7’s w Brisbane (Australia)

   Pierwsze dwa weekendy nowego roku Kadra Narodowa Kobiet Rugby 7 spędziła w Gdańsku na krótkich, ale bardzo intensywnych konsultacjach. Treningi, których razem odbyło się 8, odbywały się w nowoczesnej, krytej hali piłkarskiej na pełnowymiarowym boisku. Trener Janusz Urbanowicz jak zwykle nie stosował taryfy ulgowej toteż mimo mroźnej aury na zewnątrz w hali było naprawdę gorąco. Treningi obfitowały w szarże i walki w ruck’ach pokazując jak duży nacisk na grę obronną kładzie selekcjoner przed rywalizacją z drużynami ze światowej czołówki. Niestety podczas pierwszej konsultacji kontuzji uległa Kinga Karlińska, której zabrakło na drugim spotkaniu i której życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Ponieważ pierwsze półrocze 2018 roku będzie wyjątkowo intensywne dla naszej żeńskiej reprezentacji na konsultacjach stawiło się łącznie 17 zawodniczek, które z ogromnym zaangażowaniem i koncentracją starało się udowodnić swoją przydatność w kadrze. Rozegrane zostały również mecze kontrolne, które na jakości zyskały także dzięki uprzejmości Dominika Jastrzębskiego, który prowadził te wewnętrzne zawody. Czas pomiędzy treningami kadra spędzała w gościnnych progach Sport Pub’u gdzie wielokrotny reprezentant Polski Rafał Kwiatkowski umożliwił nam przeprowadzanie analizy wideo z przeprowadzonych treningów i gier.

   Po konsultacjach trener Urbanowicz ustalił skład kadry, którą zabierze na zgrupowanie oraz turniej Super 7’s Brisbane w Australii.

 

Powołania otrzymały:

  • Abucewicz Laura, Jaszczyszyn Karolina, Klichowska Anna, Leśniak Aleksandra, Maliszewska Hanna, Mroczyńska Marlena, Pietrzak Monika, Schuster Julianna (Biało-Zielone Ladies Gdańsk)
  • Kowalczyk Agnieszka, Pamięta Natalia, Paszczyk Katarzyna (Black Roses Posnania)
  • Jarecka Marta, Korona Magdalena (Juvenia Kraków)
  • Singel Angelika (AZS AWF Warszawa)

W rezerwie pozostają: 

  • Łuksik Sylwia (Diablice Ruda Śląska) i Stachura Marta (RC Legia Warszawa).

 

Sztab: 

  • Urbanowicz Janusz (trener)
  • Westfeld Dagna (asystent trenera)
  • Cajzer Robert (fizjoterapeuta)
  • Kwidziński Piotr (manager)
Reprezentacja Polski w Gdańsku