Zawodniczki pozytywnie oceniają pracę wykonaną na zgrupowaniu z trenerem Januszem Urbanowiczem w Gdańsku w dniach 5-7.01.2018. Duża ilość kontaktu i gry zmotywowały Natalię Furman, Natalię Pamiętę i Katarzynę Paszczyk przed kolejnymi zgrupowaniami.

Szeroka Kadra Polski Seniorek w Gdańsku

Dwie pierwsze wymienione to najmłodsze zawodniczki kadry seniorek (17 i 18 lat) i podlegają ciągłej ocenie. Co prawda Pamięta zdobyła swoje pierwsze doświadczenia w czasie turnieju w Dubaju, lecz zarówno ona jak i Furman muszą na każdym zgrupowaniu walczyć o swoją pozycję i ciężko trenować w klubie by nie zawieźć nadziei pokładanych przez zespół i trenerów. Przed nimi ciężka i wieloletnia praca. Na zgrupowaniu pomagają im dużo bardziej doświadczone i starsze koleżanki. Wśród nich jest Katarzyna Paszczyk, która powoli odbudowuje swoją szybkość po urazach i z każdym dniem jest coraz sprawniejsza. Swoje pierwsze akcje wykorzystujące tą zdolność pokazała w Kazaniu ogrywając m.in. Szwedki, a nadchodzący sezon zapowiada się znakomicie z powodu poprawy parametrów fizycznych.

Dla Natalii Furman jest to pierwsze zgrupowanie, podczas którego może poznać swoje rywalki z boiska jako koleżanki w zespole narodowym. Natalia jest jeszcze zawodniczką kadry Polski juniorek i tylko od niej oraz od trenera Urbanowicza będzie zależało czy otrzyma swoją pierwszą szansę gry w seniorskim teamie w latach kolejnych.

Przypominamy, że Natalia Furman jest zawodniczką młyna, Pamięta to skrzydłowa, a Paszczyk w poprzednim sezonie poza rolą libero grała na środku ataku. Podczas gdańskiej konsultacji Kasia jest testowana na pozycji łącznika młyna, a Natalia Pamięta również na pozycji skrzydłowej młyna. Mamy nadzieję, że kolejne doświadczenia i intensywny trening kadry seniorek przyniesie pozytywne efekty w nadchodzącym turnieju w Brisbane (Australia), w czasie Mistrzostw Europy, ale również podczas zmagań ligowych. Wszystkim reprezentantkom życzymy dzisiaj, by pełne zdrowia zakończyły zgrupowanie i z satysfakcją podejmowały kolejne wyzwania.