Natalia Furman, Natalia Pamięta i Katarzyna Paszczyk zostały powołane przez trenera Janusza Urbanowicza na pierwsze zgrupowanie po Nowym Roku szerokiej Kadry Polski Seniorek. Zawodniczki w komfortowych warunkach hali pneumatycznej będą mogły sprawdzić się przy realizacji zadań taktycznych zespołu w systemie gry seniorskiej drużyny narodowej.

Na uwagę zasługuje powołanie jeszcze juniorki (ur. 2000) Natalii Furman. Będzie ona miała okazję zdobyć doświadczenie, które na pewno przyda się jej w reprezentacji juniorskiej, a być może zaprocentuje w przyszłości powołaniami do drużyny trenera Urbanowicza.

Za PZ Rugby:

W dniach 05-07 stycznia 2018 roku odbędzie się w Gdańsku pierwsze noworoczna konsultacja szerokiej Kadry Narodowej Kobiet Rugby 7. Łącznie zaplanowane są cztery treningi na krytym boisku w nowoczesnej hali piłkarskiej.

Powołania otrzymują:
Abucewicz Laura, Jaszczyszyn Karolina, Klichowska Anna, Leśniak Aleksandra, Maliszewska Hanna, Mroczyńska Marlena, Pietrzak Monika, Schuster Julianna (Biało-Zielone Ladies Gdańsk)
Furman Natalia, Pamięta Natalia, Paszczyk Katarzyna (Black Roses Posnania Poznań)
Karlińska Kinga, Łuksik Sylwia (Diablice Ruda Śląska)
Jarecka Marta, Korona Marta (Juvenia Kraków)
Singel Angelika (AZS AWF Warszawa)
Gołda Sylwia (RC Legia Warszawa).

Sztab kadry: Urbanowicz Janusz (trener), Westfeld Dagna (asystent trenera), Cajzer Robert (fizjoterapeuta) i Kwidziński Piotr (manager).

Konsultacja rozpocznie się w piątek, 5 stycznia 2018, o godz. 19:30 w Gdańsku przy ul. Meissnera 5 (osiedle Zaspa). Osoby, które nie mogą wziąć udziału w zgrupowaniu proszone są o jak najszybszy kontakt z trenerem lub managerem kadry, najlepiej jeszcze przed świętami.

Tydzień po tej konsultacji odbędzie się kolejna, również w Gdańsku, jednak o powołaniach zdecyduje trener kadry w późniejszym okresie. Wszystkie potencjalne kadrowiczki proszone są o wstępną rezerwację tego terminu.