Czarne Róże rozpoczęły bardzo ciężki okres przygotowawczy. Program ich przygotowania obejmuje kolejne 5 miesięcy z przerwami na turnieje międzynarodowe kadry narodowej oraz zgrupowania młodzieżowych kadr narodowych.

Co nas czeka do wiosny?

Od poniedziałku, po krótkim roztrenowaniu zaczęliśmy bardzo mocno wzmacniać się siłowo i kondycyjnie. Odbudowa wytrzymałości pozwoli nam na pokonywanie coraz większych obciążeń treningowych w kolejnych miesiącach przed rundą wiosenną ligi, a także cyklem turniejów Mistrzostw Europy. Kasia Paszczyk i Natalia Pamięta wyjdą z programu przygotowań za tydzień, by móc zrealizować trening do turnieju Dubai Sevens na przełomie listopada i grudnia oraz dać w nim z siebie wszystko pod okiem trenera kadry seniorek – Janusza Urbanowicza.

Rozpoczęliśmy 3-tygodniowy blok ciężkiego treningu, który zakończy pełna regeneracja. Skupiając się na podstawach rugby staramy się realizować zadania z dużą intensywnością. W tej chwili na boisku wykonujemy 4 jednostki treningowe. W sobotę spotkamy się na hali, by doskonalić technikę charakterystyczną dla danej pozycji. Poza tym zawodniczki spędzają bardzo dużo czasu w naszej klubowej siłowni.

Rugbystki, które zdołają zakwalifikować się do składu drużyn narodowych, w grudniu (juniorki) oraz w styczniu (seniorki) walczyć będą w czasie zgrupowań zimowych. Seniorki wybierają się do Australii (Brisbane Sevens) oraz na turniej halowy, a juniorki do Jarocina.

Wspomnieć warto o naszych 3 zawodniczkach, które dostały się do szkół mistrzostwa sportowego. Natalia Pamięta i Cristina Veneri trenują w tej chwili 8 razy w tygodniu realizując 3 dodatkowe jednostki techniki indywidualnej rano przed szkołą (Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego). Wiktoria Bancer (ur. 2001) realizuje treningi uczęszczając do Szkoły Marcina Gortata w Poznaniu. Na wiosnę czekają ją pierwsze mecze ligowe z Black Roses.

Gdzie nas możecie spotkać w czasie przygotowań?

W poniedziałki rano trenujemy o godz. 8:00 na wschodnim brzegu Warty pomiędzy mostem Królowej Jadwigi, a „hetmańskim” oraz po południu od godz. 18:00 przy ul. Słowiańskiej 78 (podobnie we wtorki i w środy). W czwartki gramy o 18:00 małe gry na boisku treningowym (Słowiańska 78). W sobotę spotkacie nas na siłowni i hali o godzinie 11:30. Zapraszamy kibiców oraz nowe osoby, które chciałyby spróbować swoich sił i porozmawiać z drużyną oraz trenerami.