Po odwołaniu turnieju w Poznaniu zmierzyliśmy się z pozostałymi zespołami 28.10.2017 w Rudzie Śląskiej. Mecze odbywały się na Burloch Arena – jednym z piękniejszych stadionów rugby w Polsce. Black Roses po rozegraniu zaciętego pojedynku z Mistrzyniami Polski w fazie grupowej zmierzyły się kolejno z Juvenią Kraków oraz AZS AWF Warszawa. Zwyciężając w grupie 2 z 3 meczów, w półfinale znów spotkaliśmy się z drużyną Piotra Sadowskiego z Krakowa. Półmetek rozgrywek pokazał, że nadal jesteśmy w czołówce polskich drużyn. Wygrywając półfinał znów musieliśmy w finale stoczyć zacięty mecz z doświadczoną drużyną Janusza Urbanowicza – Biało Zielonymi Gdańsk.
   Przegrany finał pokazał nam nad czym musimy pracować przez zimę. Po tygodniu roztrenowania zaczynamy przygotowania do kolejnej rundy w kilku podgrupach. Kadra Polski Juniorek i Seniorek będzie uczestniczyła w okresie zimowym w kolejnych zgrupowaniach oraz turniejach międzynarodowych. Wszystkie zawodniczki podejmą bardzo ciężką pracę w ramach przygotowania fizycznego zespołu, która ma poprawić wydolność i wytrzymałość oraz parametry siłowe, szczególnie młodych zawodniczek. Zawodniczki uczące się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu będą realizowały nawet do 9 jednostek treningowych w tygodniu, wykorzystując optymalnie program szkolny.
   W Rudzie Śląskiej towarzyszyły nam także menedżerka zespołu – Marta Byks, która pomagała w organizacji, a także dokumentowała na fotografiach naszą rywalizację oraz Wiktoria Bancer (ur. 2001), która rozegra swoje pierwsze mecze na wiosnę. Dodatkowo mecze zza linii boiska obserwowała II libero zespołu oraz libero Reprezentacji U18 Sandra Beszterda, która niedawno przeszła operację usunięcia wyrostka robaczkowego.
Skład:
  1.  Veneri – Borychowska
  2.  Rosinska – Michalak
  3.  Furman
  4.  Kowalczyk
  5.  Paszczyk
  6.  Nowacka – Pach
  7.  Pamięta – Matuszewska – Broź

    Trenerzy: Arkadiusz Mąkina, Tomasz Kapustka

 

Za PZ Rugby:
W Rudzie Śląskiej, 28 października br. rozegrano czwarty* turniej Mistrzostw Polski Kobiet, wystartowało 7 zespołów. W meczu finałowym Biało-Zielone Ladies Gdańsk pokonały Black Roses Poznań 31:5. MVP Turnieju została Anna Klichowska ze zwycięskiego zespołu.

 
Eliminacje
Juvenia Kraków v AZS AWF Warszawa 24-5
Miedziowe Lubin v Legia Warszawa 7-17
Biało-Zielone Gdańsk v Black Roses Poznań 21-5
Diablice Ruda Śląska v Miedziowe Lubin 19-10
Black Roses Poznań v Juvenia Kraków 33-0
Biało-Zielone Gdańsk v AZS AWF Warszawa 0-57
Legia Warszawa v Diablice Ruda Śląska 14-12
Black Roses Poznań v AZS AWF Warszawa 24-0
Biało-Zielone Gdańsk v Juvenia Kraków 28-5
 
Półfinały Ekstraliga
Biało-Zielone Gdańsk v AZS AWF Warszawa 42-0
Black Roses Poznań v Juvenia Kraków 24-7
 
Finały o V miejsce: 
Miedziowe Lubin v Legia Warszawa 0-26
Miedziowe Lubin v Diablice Ruda Śląska 5-28
Legia Warszawa v Diablice Ruda Śląska 26-7
Finał o III miejsce : AZS AWF Warszawa v Juvenia Kraków 22-17
Finał o I miejsce : Biało-Zielone Gdańsk v Black Roses Poznań 31-5
 
Klasyfikacja
1. Biało-Zielone Gdańsk    7
2. Black Roses Poznań     6
3. AZS AWF Warszawa     5
4. Juvenia Kraków             4
5. Legia Warszawa            3
6. Diablice Ruda Śląska    2
7. Miedziowe Lubin           1