18 sierpnia w Berlinie dobył się międzynarodowy turniej siódemkowe Berlin Sevens. Na turniej wyruszyliśmy po raz pierwszy w historii zespołu odmłodzonym składem. W Berlinie wystąpiła duża część juniorek, które w miesiącach wcześniejszych zasilały Reprezentację Narodową U18 m.in. podczas turnieju World Games w Klagenfurcie, który to Reprezentacja juniorek wygrała.

Turniej pokazał nam, że młodsza część zespołu musi w rozgrywkach seniorskich nabyć przez okres wakacyjny, przed rundą jesienną rozgrywek sporą dawkę umiejętności. Zmęczone rozgrywkami europejskimi Kasia Paszczyk i Agnieszka Kowalczyk nie były w stanie w stu procentach wspierać młodego zespołu. Kapitan towarzyszyła drużynie, lecz nie grała lecząc kontuzję, a libero Reprezentacji Kasia Paszczyk była bardzo osłabiona po turniejach Mistrzostw Europy. Nie zmienia to faktu, że w ataku i obronie stanowiła nie lada wyzwanie dla przeciwniczek.

W czasie rozgrywek berlińskich spotkaliśmy się z klubami z kilku krajów m.in. Niemiec i Danii. Doświadczenie, które zdobyliśmy na pewno zaprocentuje. Wzmocniła nas także kandydatka do gry w Black Roses od nowego sezonu – Natalia Pamięta. Trafialiśmy na przeciwniczki bardzo sile, ale również na średnim poziomie. Turniej udało zakończyć się na 3 pozycji, która jest dobrą pozycją wyjściową przed kolejnym rokiem, gdzie postaramy się poprawić lokatę. Turniej traktowaliśmy szkoleniowo. W kolejnych miesiącach planujemy grać jak najwięcej z zagranicznymi, silnymi przeciwniczkami.

Wyniki turnieju: